מעלון אנכי

כאשר היכולת לטפס במעלה המדרגות בביתך כבר לא מה שהייתה פעם ואתה חושב פעמיים לפני שאתה עולה במדרגות, אתה עשוי לשקול לצייד את הבית שלך במכשיר מכני אשר יפטור אותך מהמאמץ והסיכון הכרוך בטיפוס במעלה ובמורד המדרגות. דוגמא למכשיר שכזה ניתן למצוא במעלון אנכי. ישנם לא מעט יתרונות וחסרונות לרכישת מעלון אנכי ומאמר זה יתרכז בכמה מהם. באמצעות המידע שתקבל, יהיה לך מושג ברור יותר האם מעלון ביתי אנכי הוא הפתרון ההולם ביותר לגישור בין קומות ביתך.

היתרונות של מעלון ביתי אנכי

  • מעלון אנכי הינו רב תכליתי ויכול לשאת את כסא הגלגלים ביחד עם היושב עליו!

בהשוואה למעלון כסא, מעלון אנכי יוכל להמשיך לשרת אותך גם אם בנקודה מסויימת בעתיד, תיאלץ להתנייד בתוך ביתך באמצעות כסא גלגלים, מכני או ידני. מעלון אנכי בנוי כך שלא תצטרך לרדת מהכסא, אלא פשוט לעלות איתו על גבי המעלון ולעלות לקומה הבאה ולרדת ממנה.

  • מעלון ביתי אנכי משתלם יותר ומצריך פחות מאמצי הכנה

בהשוואה למעלית הביתית, מעלון אנכי הינו זול יחסית לרכישה ולהתקנה. אין כל צורך בשיפוץ מסיבי של המבנה שלך על מנת להתאים אליו את המעלון, שכן ניתן להתקינו בקלות ובפשטות בשטח פתוח בין קומות הבית. כל אשר הליך ההתקנה ידרוש מצדך הוא השטח המינימלי הנדרש, לרוב בקירבת המדרגות, היכן שיהיה אפשר לחבר בין הקומות באופן אנכי. אין צורך בבנית פיר וחלל הבית נשאר הרבה יותר נקי ופתוח

  • כמות מופחתת של עבודת ניירת ואישורים

לעומת כמות הניירת והאישורים הנדרשים להתקנת מעלית ביתית, מאחר ולא נדרשת כל התאמה של המבנה הקיים להתקנת המעלון, כמות הניירת והאישורים הנדרשים לכך מופחתת באופן ניכר, דבר החוסך לך לא מעט כאבי ראש ומרדפים ביורוקרטיים.

החסרון של מעלון אנכי

  • מעלון אנכי מצריך שטח נוסף בתוכנית הבנייה בשתי הקומות

החסרון היחידי של מעלון ביתי מסוג זה הוא הצורך שלו במקום פנוי לכך בתוכנית הבנייה של הקומה העליונה והתחתונה. הזמינות של המקום תלויה בראש ובראשונה בתוכנית האדריכלית של הבית שלך. כך שבמידה ואינך מוצא את המקום המתאים להתקנת מעלון ביתי בתוכנית הבנייה, ייתכן ויהיה עליך לנטוש באופן מוחלט את האפשרות הזאת ולחפש אחר פתרונות גישה אחרים.

כמו כן כיום על-פי התקן הקיים גובה ההרמה המקסימלי הוא 4 מטרים בבית פרטי

ולסיכום, במידה ועמדו לרשותך כל הפתרונות האפשריים לנשיאתך במעלה ובמורד המדרגות והיה לך את השטח הנדרש בתוכנית הבנייה של ביתך, אתה ככל הנראה תבחר באפשרות של מעלון אנכי ללא פיר על פני אחרים, במיוחד אם כסא גלגלים מעורב בכל הסיפור.