מעלון מדרגות

הכל אודות מעלון מדרגות

מעלון מדרגות הינו כסא או משטח המחובר למסלול המוברג לשלחים (החלק המאוזן של המדרגה). על מנת להתקין מעלון מדרגות בבית, אין צורך לערוך שינויים מבניים כלשיהם וניתן להתאימו לכל סוגי המדרגות, דבר ההופך אותו למוצר אידיאלי המשרת מספר מטרות, כאשר בראשן נמצאת הנגשת הבית לאנשים בעלי קשיי תנועה או חוסר יכולת פיזית לעלות ולרדת במדרגות הבית.

התועלות הרבות של מעלון מדרגות

כמו מעלון אנכי וכן גם מעלית ביתית זהו מתקן נפוץ בבתים של אנשים מבוגרים וקשישים המספק שקט נפשי למשפחות ומבטיח כי הם לא יפלו במורד המדרגות בניסיונות שלהם לרדת אותן. בנוסף, מעלון מדרגות פוטר את משפחות הקשישים מהצורך להיות לצדם או הדאגה בגינם, כאשר הם זקוקים לעזרה בהתניידות במעלה ובמורד המדרגות. כאשר המדרגות הופכות למכשול עבור האדם המבוגר, מעלון מדרגות מהווה חלופה זולה לעומת המעבר לבית חד קומתי או לדיור מוגן.

דברים חשובים שיש לדעת אודות מעלון מדרגות

מעלון מדרגות מוברג ישירות לתוך גרם המדרגות ומצריך מסילות חיזוק בערך כל מטר. ניתן להתאים את מעלון המדרגות לכל תצורה של גרם מדרגות, בין אם מדובר בגרם מדרגות ישר וארוך, מפותל או עם משטח עצירה במרכז. גרמי מדרגות ישרים או מפותלים הינם פשוטים למדי מבחינת התקנת מעלון מדרגות, אולם במידה ויש משטח ישר במרכז הגרם, ייתכן ויידרש מעלון נפרד לכל חלק.

הכח המניע את המעלון הינו לרוב מקור החשמל הראשי בבית, אם כי ניתן להתאים סוללות גיבוי במקרים של הפסקות חשמל, דבר המבטיח את המשך פעילותו ואת יכולת ההתניידות של בעליו בכל מצב. כאשר המעלון אינו נמצא בשימוש, ניתן לקפלו על מנת לחסוך במקום.

אמצעי בטיחות נפוצים של מעלוני מדרגות

הכסא המובנה במעלון, לרוב יכלול אמצעי בטיחות שונים כדוגמת חגורת בטיחות ומנעול דו חולייתי למושב. בנוסף, ישנם חיישנים מיוחדים המונעים מהמעלון להמשיך לנוע במקרה ונתקל באובייקט כלשהו החוסם את מסלולו. אמצעי בטיחות נוסף נמצא בלוח ההפעלה של המעלון הפועל באמצעות לחיצת אצבע, דבר המבטיח כי המעלון יחדול מלנוע ברגע שמרימים את האצבע מהכפתור.

לחברת סדן ניסיון של למעלה מעשור בהתקנת מעלוני מדרגות והתאמתם לצרכים הייחודיים של לקוחותיה הרבים. אנחנו בסדן, שמנו לעצמנו כמטרה לעמוד בקדמת הטכנולוגיה על מנת לספק לך את הגישה הנוחה והבטיחותית ביותר לכל מקום בביתך. במידה והנך מחפש אחר פתרון יעיל, חסכוני ואיכותי למגבלות הנגישות בבית שלך, צור עמנו קשר בהקדם.